Nieruchomości, prawo
i finanse

Dariusz Siejak

Patronus-lex
ul. J. i J. Śniadeckich 26, lok. 16
25-366 Kielce

 

Nasze aktualne oferty

+48 606701316 


 patronus-lex@wp.pl 

Zobacz mapę dojazdu

           Wnętrze w stylu boho jest doskonałą propozycją dla spragnionych luzu
i zniechęconych sztywnymi regułami minimalizmu. Idealnie wpasowują się w niego miłośnicy podróży, mody hippisowskiej, osoby z artystycznym zacięciem, ceniący rękodzieła, ale też swobodę i luz...

          Twórcami stylu boho była cyganeria artystyczna XIX-wiecznej Francji z ich buntowniczym stylem życia, ekstrawaganckimi strojami i swobodą w urządzaniu przytulnych wnętrz. W utrzymaniu klimatu boho olbrzymią rolę odgrywają barwy: ciepłe i ciemne kolory ziemi kontrastujące z energetyzującymi dodatkami turkusu czy amarantu. Można używać wielu barw w jednym pomieszczeniu, np. szafirowego błękitu, fuksji i różnych odcieni zieleni  złagodzonych neutralną kolorystyką większych płaszczyzn – bielą czy szarością.

            Styl boho nawiązuje do etnicznych ornamentów Azji, a szczególnie Indii i krajów arabskich i Bliskiego Wschodu  oraz Ameryki Południowej o roślinnych i abstrakcyjnych motywach. Doskonale wpisują się eklektyczne, drewniane meble: wygodne kanapy, niskie stoliki, komody i pufy o barwnych i miękkich siedziskach, jak również mnóstwo poduch.

Boho style

            Należy pamiętać, aby nasze wnętrza pełne detali nie były jednak zagracone i nie męczyły. Poszczególne elementy wystroju: kapy, kilimy, zasłony warto wymieniać od czasu do czasu, aby się nie znudziły. Uzupełnieniem dekoracji wnętrza mogą być książki, orientalne kwiaty doniczkowe, pamiątki.

            Całość niech dopełni odpowiednie, ciepłe oświetlenie lamp z abażurami czy papierowych lampionów, które wprowadzą tajemniczą atmosferę i dobrą energię boho.