Nieruchomości, prawo
i finanse

Dariusz Siejak

Patronus-lex
ul. J. i J. Śniadeckich 26, lok. 16
25-366 Kielce

 

Nasze aktualne oferty

+48 606701316 


 patronus-lex@wp.pl 

Zobacz mapę dojazdu

Okno, jakie jest każdy widzi,

czyli kilka słów o trendach w aranżacji okien?

 

Ważnym elementem wnętrza naszego domu czy mieszkania jest aranżacja okien
i drzwi balkonowych bądź  tarasowych. Jak wiecie, w trendach 2017 roku panuje duża dowolność łączenia wzorów i kolorów. Ciekawą aranżację okienną możemy stworzyć na wiele sposobów wykorzystując żaluzje, zasłony panelowe lub zwiewne firany. Pamiętajmy oczywiście również o akcesoriach okiennych: ozdobnych klamrach i karniszach, które dopełnią eleganckiego wyglądu naszego zacisza domowego.

 

1

 

Jednym z najciekawszych rozwiązań w zakresie przesłon wewnętrznych są żaluzje plisowane, nazywane też plisami, które można montować na wszystkich rodzajach okien, także na tych o nietypowych kształtach, a nawet na oknach dachowych. Na rynku dostępna jest niezwykle bogata kolekcja tkanin plisowanych.

 

xavier sotomayor 192007

 

Innym interesującym rozwiązaniem przesłony okiennej są drewniane żaluzje wewnętrzne. Zgodnie z obowiązującymi trendami wyposażenia mieszkań używa się obecnie materiałów naturalnych, takich jak drewno rodzime lub egzotyczne, które tworzy niepowtarzalny klimat wnętrza. Ten rodzaj osłon wewnętrznych daje możliwość regulowania kąta dopływu światła naturalnego do wnętrza i chroni przed nadmiernym przegrzewaniem pomieszczeń.

Z kolei żaluzje pionowe, inaczej verticale znajdują  zastosowanie w modernistycznej architekturze dużych przeszklonych powierzchni. Ich główną zaletą jest  możliwość regulowania dopływu światła zewnętrznego. Na rynku dostępna jest szeroka gama tkanin, która z pewnością zadowoli każdego klienta.

Eleganckim wykończeniem wnętrza każdego mieszkania będą natomiast zasłony rzymskie. Są to obecnie bardzo modne dekoracje. Po podciągnięciu zasłony powstają na tkaninie efektowne fałdy. Można zastosować do nich sterowanie ręczne lub elektryczne.

 

3

         Aranżując własną przestrzeń możemy wykorzystać również tradycyjne firany
i zasłony, ale w kompozycjach  zwiewnych woali, estetycznie upiętych, uzupełnionych poduszkami z tych samych tkanin. Nie zapominajmy również o akcesoriach okiennych, dzięki którym okna staną się ozdobą całego wnętrza.

 

DB8D7GBTJH

 

 

Nieruchomości w Kielcach, 

Patronus-lex